![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-2-12-300x169.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-4-7-300x169.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-1-13-300x169.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-3-10-300x169.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-5-5-300x169.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/20180729_124501-2-300x169.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/bcdb0a0b-cab1-4e37-918e-8bfd196673e0-300x235.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-6-3-300x169.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-7-2-300x225.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-8-2-300x245.jpg)
![](http://bc.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/19/2018/07/thumbnail-9-2-300x225.jpg)
Astăzi, 29 iulie 2018, de Ziua Imnului Național, prefectul județului Bacău, doamna Maricica Luminița Coșa, a participat la ceremonia religioasă, militara și artistică, transmițând celor prezenți mesajul ministrului Afacerilor Interne, doamna Carmen Daniela Dan.
Evenimentul s-a desfășurat în Piața Tricolorului, cu începere de la ora 12.00, în prezența reprezentanților autorităților publice locale, ai instituțiilor publice, organizațiilor locale, alături de cadre militare și cetățeni ai municipiului Bacău.